Je a bude pán Matovič najlepším predsedom vlády v čase koronavíru?

Autor: Daniel Macko | 9.4.2020 o 14:07 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  499x

Je a bude pán Matovič najlepším predsedom vlády v čase koronavíru? Na túto otázku budú musieť o pár dní nájsť odpoveď koaliční poslanci slovenského parlamentu pri hlasovaní o dôvere vlády.  

O niekoľko dní budú poslanci hlasovať o vyslovení dôvery vláde p. Matoviča. Spôsob a metódy práce pána Matoviča, jeho vystupovanie, spôsob komunikácie, časťou verejnosti a politikov značne diskutovaná a aj spochybňovaná schopnosť  vecnej a konštruktívnej argumentácie a taktiež jeho vízia zničenia koronavírusu na Slovensku uprostred Európy „blackoutom“ však prirodzene nastoľuje otázku, či pán Matovič je schopný v tejto krízovej situácii riadiť Slovensko z pozície predsedu vlády.

Za normálnej situácie by sa dalo povedať, že každý potrebuje určitý čas – svojich 100 dní, a že doteraz sa s takouto situáciou nestretol a je potrebné mu dať čas. Otázkou však je, či Slovensko a jeho občania majú dosť času, aby premiér mal svojich „100 dní“ a až potom by sa posudzovalo či  a ako to zvládol. Túto otázku si môžu a asi aj budú klásť občania. Odpoveď je však na pleciach našich poslancov, najmä koaličných, ktorí by mali a budú niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia.

My ostatní môžeme v prvom kroku najmä veriť, že koaliční poslanci poznajú morálne, manažérske, organizačné a odborné vedomosti a schopnosti p. Matoviča a že sa rozhodnú správne.

Môžeme taktiež veriť, že aj p. Matovič, predseda najsilnejšej koaličnej strany, ktorý dostal hlasy a dôveru na boj s korupciou a nie s koronavírom (to sú jeho slová) racionálne zvažuje, kto by mohol byť najlepším premiérom pre boj s obidvoma nákazami súčasne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bihariová: Také Palermo ako Matovič, si nedovolili ani za Fica

Štát nemôže fungovať tak, že premiér má dobrý nápad a to stačí, hovorí nová šéfka PS.

Koronavírus na Slovensku: Z 1180 testovaných nebol pozitívny ani jeden

Z COVID-19 sa na Slovensku vyliečilo ďalších desať ľudí.

Škoda Popular, Tudor, Sedan, Spartak či Octavia. Podpísal sa pod ne rodák z Pukanca

Konštruktér Jozef Velebný je v rodnom liste obľúbených automobilov.


Už ste čítali?